Blog

Platforma informatyczna dla dostawców druku

Opublikowano 05 maja 2017

Jednym z unikatowych sposobów korzystania z iwarePRINT jest oparcie na nim infrastruktury do tworzenia i obsługi sklepów resellerskich. Unikalność polega na posługiwaniu się systemem web-to-print, nie po to by sprzedawać produkty poligraficzne online, ale po to by tworzyć sklepy online dla innych drukarni i realizować dla nich zlecenia. W ten sposób iwarePRINT staje się platformą informatyczną dla dostawców druku.

Dostawcy druku

Bycie dostawcą druku w tym kontekście oznacza posiadanie parku maszyn i wykorzystywanie go do realizacji zleceń spływających z innych drukarni.

Taki model biznesowy skutecznie realizowany jest nie tylko – jak się powszechnie uważa – przez dużych dostawców. Warunkiem sukcesu jest znalezienie elementu, który pozwoli drukarniom korzystającym z zewnętrznego zaplecza technologicznego na byciu konkurencyjnym w stosunku do drukarni drukujących samodzielnie.

Trudno będzie przebić dużych dostawców szerszym asortymentem, ale można konkurować dzięki specjalizacji. Przykładem jest oferowanie lepszych cen lub terminów realizacji – żaden dostawca, nawet ten największy, nie jest w stanie zagwarantować najniższych cen na wszystkie produkty. Innym rodzajem specjalizacji jest działanie na rynku lokalnym lub dostarczanie druków zagranicę.

Platforma informatyczna

Jedną z trudności, przed którą stają dostawcy druku, jest tworzenie i utrzymywanie systemu do przyjmowania i zarządzania zleceniami oraz do tworzenia sklepów online dla współpracujących drukarni. Realizacja takiej aplikacji od zera zajęłaby ogrom czasu i pochłonęłaby równie dużo pieniędzy.

iwarePRINT zapewnia sprawdzone zaplecze informatyczne – dzięki automatyzacji pozwala tworzyć sklepy resellerskie w prosty i szybki sposób. Równie proste w obsłudze jest udostępnianie produktów oraz zarządzanie ich cennikami dla poszczególnych resellerów.

Co ważne, iwarePRINT czyni to niskim kosztem. Posiadanie własnej infrastruktury i zespołu programistów jest dużym obciążeniem finansowym. Outsourcing zarządzania, utrzymywania i rozwoju systemu resellerskiego rozwiązuje ten problem i pozwala providerom druku znacząco obniżyć koszty. W zamian iwarePRINT oferuje najwyższą niezawodność i sprawdzone przez ponad setkę klientów narzędzia.

Poprzez możliwość wyboru poszczególnych modułów iwarePRINT zapewnia elastyczność konfiguracji i dopasowanie aplikacji nie tylko dla dostawcy, ale i dla jego partnerów. Rozbudowane API pozwala komunikować się z innymi systemami oraz umożliwia integracje z zewnętrznymi programami.

Przyszłość

Znaczenie dostawców druku w Polsce, wzorem zachodnich rynków, będzie tylko rosło. iwarePRINT dzięki wyjątkowym możliwościom i nadchodzącemu modułowi podzlecania oferuje unikalną szansę realizowania tego modelu biznesowego bez posiadania własnej infrastruktury informatycznej.

Jeśli jesteś dostawcą druku i szukasz platformy informatycznej dla resellerów napisz do nas na bok@iwaretest.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)