Blog

Dodatkowe przestrzenie serwerowe w IwarePrint

Opublikowano 21 lutego 2022

System nie działa tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli? Pojawiła się potrzeba dodatkowych zasobów serwerowych? A może chcemy zabezpieczyć się dodatkowymi backupami? Powodów może być wiele, a rozwiązanie jest jedno – przeniesienie systemu na osobny serwer. Poniżej przedstawiamy komplet informacji na ten temat, zapraszamy do lektury.

Przeniesienie na osobny serwer – o co chodzi?

Dla klientów, którzy mają nieco wyższe wymagania jeżeli chodzi o serwery, przygotowaliśmy możliwość przeniesienia systemu IwarePrint na osobny, dedykowany serwer. Operacja ta zdecydowanie zwiększa wydajność serwisu oraz uniezależnia go od pozostałych naszych systemów. Możliwość ustawienia backupów baz danych oraz wszystkich plików na serwer AWS S3 jest dodatkowym atutem. Osobny serwer może być także wymagany przy niektórych wdrożeniach indywidualnych, integracjach zewnętrznych czy podczas zakupu systemu na własność.

Kwestie techniczne i opłaty

Instalacja, konfiguracja i wsparcie techniczne dotyczące dedykowanych serwerów odbywa się w ramach i na zasadach Pakietu Wdrożeniowego. Więcej informacji na ten temat do przeczytania TUTAJ.

Dedykowany serwer wiąże się dodatkowymi kosztami za jego utrzymanie. Na minimalny koszt miesięczny za serwery składają się opłaty za:

 • Dedykowany serwer;
 • Dedykowany serwer bazy danych;
 • Backupy;
 • Hosting (przestrzeń dyskowa, np. 100GB)

Koszta miesięczne za powyższe pozycje leżą po stronie klienta – do abonamentu IwarePrint zostanie dodana opłata w wysokości 680 zł netto miesięcznie. Cena może ulec zmianie w zależności od decyzji o zwiększeniu zasobów serwerowych.

Ekstra backupy dodatkowe

Klient, który zdecydował się na przeniesienie systemu na osobny serwer posiada automatyczny system backupów (cotygodniowy backup serwera, codzienny backup bazy danych). W razie potrzeb, oferujemy dodatkowe ustawienie codziennych backupów na inne lokalizacje – AWS S3. Pozwala to na:

 • codzienną kopię plików wgrywanych do systemu na AWS S3 – codzienne zrzuty bazy danych na AWS S3 (szyfrowane);
 • replikacja na inną lokalizację;
 • aktywny monitoring generowania backupów;
 • możliwość udostępnienia mechanizmu pobierania plików na komputer lokalny lub inny serwer klienta.

W przypadku gdy Klient posiada własne konto AWS S3 (zalecamy) – standardowo, konfiguracja i wsparcie techniczne odbywa się w ramach Pakietu Wdrożeniowego. W sytuacji korzystania z konta AWS S3 należącego do IwarePrint – dochodzi dodatkowa opłata za przestrzeń dyskową w wysokości 500 zł netto miesięcznie.

Od nas to tyle. W przypadku zainteresowania tematem dodatkowych przestrzeni serwerowych jak i samym Pakietem Wdrożeniowym zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Przedstawimy szczegółowe informacje i dopasujemy serwery do Waszych potrzeb. Zarezerwuj nasz czas wybierając dogodny termin dla obu stron TUTAJ.

Pozdrawiamy,
# zespół IwarePrint

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

  IwarePrint Code & Design
  Umów się na prezentację systemu
  Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
  +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)