Blog

IwarePrint w roku 2021. Plany i rozwój na oczach Klienta.

Opublikowano 05 stycznia 2021

Jedni piszą noworoczne postanowienia, inni dokładają cegiełkę do memów z hasłem “Nowy rok, Nowy ja”. My w IwarePrint postanowienia zamieniliśmy na plany, którymi dzielimy się z Wami w tym artykule. Czytając dalej dowiecie się, jakie ulepszenia i zmiany wprowadzimy w ciągu najbliższych trzech miesięcy, nad czym już pracujemy i na jakie etapy proces zmian został podzielony. Cel finalny to odświeżony IwarePrint, który ujrzy światło dzienne 1 marca 2021. Pierwsze efekty będą widoczne wcześniej, w mniejszej skali. Co tydzień zobaczycie nowe wdrożenia.

Jak wprowadzane będą zmiany?

Nie zamierzamy robić rewolucji, tylko ewolucję. Zmiany, które planujemy, będą wdrażane etapami.

Liczymy, że te zmiany przybliżą naszą ofertę nowym Klientom. Punktem wyjściowym jest spojrzenie na system oczami osoby, która dopiero poznaje IwarePrint. Zmiany mają pomóc lepiej zrozumieć system w tym pierwszym okresie i sprawniej poruszać się po nim.

Okres próbny dla Nowych Klientów

Pracujemy na co dzień z dużą liczbą drukarni i agencji reklamowych. Jesteśmy liderem rynku web2print w Polsce. Nie zatrzymuje nas to i co miesiąc przybywa nam Klientów. Jednym z największych wyzwań przy starcie, jest pokazanie czym jest system IwarePrint nowemu Klientowi i jego pełnię możliwości.

Najważniejszą zmianą będzie wydłużony czas na poznanie dodatkowych modułów iP, poza głównym, bazowym Modułem E-commerce , oraz poza Modułem Kreator, który podąża, swoją własną ścieżką rozwojową.

Uruchamiając system od 20 stycznia 2021 r na stronie https://iwareprint.pl/cennik/, nowi Klienci będą uruchamiać system z włączonymi sześcioma modułami IwarePrint (to pierwsza zmiana) i de facto rozpoczynać cykl szkoleń z pojedynczych modułów (to druga zmiana).

Nowi Klienci, przez okres 90 dni, będą płacić jedynie za Moduł E-commerce, czyli nasz bazowy. Pozostałe pięć modułów: Produkcja, Podzlecanie, Reseller, Handlowiec oraz Preflight – będzie udostępniona bezpłatnie. Dopiero po upływie 90 dni, Klient decyduje, z których modułów chce korzystać finalnie i za, które moduły zdecyduje się płacić w cyklu opłat miesięcznych, abonamentowych. Po upływie 90 dni Klient wciąż ma wybór z których modułów chce korzystać. Niezmiennie, modułem obowiązkowym jest tylko Moduł E-commerce. Pozostałe moduły to kwestia preferencji i indywidualnych potrzeb. Zmiany zaczną obowiązywać od 20 stycznia 2021 roku.

Dlaczego taka zmiana? Stoimy na stanowisku, że trudno podjąć świadomą decyzję o wykupieniu 6 modułów w ciągu 30 dni (tak było dotychczas). Wydłużamy czas testowania. Jednocześnie stawiamy na cykl indywidualnych szkoleń zgodnie z naszym harmonogramem na stronie Rezerwacji Terminów. Zapraszamy.

Start prac: Grudzień 2020
Uruchomienie: 20 stycznia 2021

Nowy odświeżony wygląd Panelu Administracyjnego systemu IwarePrint

System iP to nie tylko sklep on-line, ale i narzędzie obsługiwane z poziomu administratora systemu tzw. Panel Administracyjny, lub jak kto woli “Dashboard”. Odkąd wprowadziliśmy Listę Wdrożeniową [styczeń 2018] wdrożyliśmy 140 mniejszych i większych funkcjonalności, różnych gałęzi systemu, różnych modułów. Stałe aktualizacje, na bieżąco, możecie sprawdzać TUTAJ. Takie tempo rozwoju oprogramowania wiąże się z niższym priorytetem dla użyteczności interface’u. Czas najwyższy poprawić ergonomię i ułatwić korzystanie z panelu. Planujemy sporo porządków w drzewie Menu systemu. Zmiany też obejmą lekki “lifting” całego Panelu Administracyjnego, dojdą prace nad responsywnością. W dużym skrócie, finałem powinna być sytuacja, w której każdy z Modułów ma odpowiednie zakładki systemowe w dedykowanym miejscu. Osobne dla modułu Reseller, osobne dla Kreatora, Handlowca, Preflight’u, Produkcji. Te zmiany będą wprowadzane na bieżąco przez cały pierwszy kwartał 2021. Same zmiany będą widoczne w systemach Klientów od stycznia do marca 2021.

Start prac: 4.1.2021
Przewidziane zakończenie: marzec 2021

Rozbudowany system podpowiedzi systemowych i nowy system kontaktu z działem Helpdesk

Przy okazji uruchomienia nowego Help’a (najczęściej aktualizowany Przewodnik on-line po systemie iP) wprowadziliśmy szereg nowych, odświeżonych instrukcji technicznych do systemu. Chcemy się nimi dzielić. Jesteśmy przekonani, że kluczem do sprawnego uruchomienia systemu, jest na bieżąco, korzystanie z gotowych podpowiedzi, instrukcji technicznych, tutoriali wideo. W najbliższym czasie, w każdym możliwym miejscu w systemie iwarePrint, będą wyskakiwały podpowiedzi dotyczące konkretnie poruszanej sprawy technicznej. Korzystajcie bo mocno się postaraliśmy tworząć nowy https://help.iwareprint.pl/ i nową rozbudowaną Bazę Wiedzy.

Start prac: Nowy Help uruchomiony > https://help.iwareprint.pl/
Nowy system Ticketowy: pojawi się w systemach Klientów na przełomie styczeń – luty 21
Podpowiedzi systemowe: na przełomie styczeń – luty 21

Nowy moduł Preflight

Prace trwają od jakiegoś czasu. Od dawna widzimy potrzebę modyfikacji obecnego narzędzia, ułatwiającego pracę grafików. Umożliwienie automatycznego sprawdzanie plików przesyłanych przez Klientów to zdecydowanie największe wyzwanie od czasów wprowadzenia do oferty Kreatora. Pierwsze większe testy z obecnymi Klientami, odbędą się jeszcze w styczniu 21. Do systemów, przyszłych Klientów, tym samym do ogólnej oferty Cennikowej, zamierzamy wprowadzić nowe narzędzie na przełomie lutego i marca 21.

Start prac: Listopad 2020
Koniec prac: marzec 2021

Odświeżony moduł Reseller

Moduł, który umożliwia stworzenie dowolnej ilości drukarni, połączonej z drukarnią matką (modułem e-commerce) pod różnymi brandami z różną szatą graficzną, inną grupą docelową i przede wszystkim z inną ofertą, też czeka drobne odświeżenie. Zamiast jak obecnie na start, jednego dodatkowego sklepu w ramach modułu, po zmianach uruchamiać będziemy dwa. Jeden w wersji językowej PL, drugi w wersji angielskiej (na rynki UE). Bramki płatnicze i kurierzy dedykowani będą osobno resellerom lokalnym (polskim) i zagranicznym.

Start prac: 4.1.2021
Przewidziane zakończenie: marzec 2021

Nowe funkcjonalności w Module Podzlecania

W przypadku Podzlecania, zapowiadane od dawna aktualizacje o nowe funkcjonalności również trafią do systemów Klientów korzystających z modułu.
Moduł Podzlecania to moduł odpowiedzialny za automatyczny outsourcing prac między drukarniami i agencjami reklamowymi, korzystającymi z systemu iP. Inaczej mówiąc, jedni udostępniają własne produkty innym. Zaciąganie produktów na swój sklep on-line oraz wszelkie procesy produkcyjne zachodzą dzięki modułowi w sposób automatyczny. TUTAJ możecie podejrzeć listę drukarni udostępniających swoje produkty. Podzlecanie to najczęściej wybierany moduł w IwarePrint w roku 2020.

Start prac: Prace zakończone, w fazie testów
Update systemowy: Luty 2021

Zakończenie wersji 1.0 Kreatora

To właściwie się już dzieje. Zapraszamy na podsumowanie prac jakie wykonaliśmy przez ostatnie miesiące przy Kreatorze on-line. 20 stycznia 2021, o godz. 12:00, webinar dedykowany Modułowi Kreator Wydruków. Rejestracja na wydarzenie jest wymagana > http://webinaria.iwareprint.pl/ Na spotkaniu podsumujemy dotychczasowe prace. Więcej o samym wydarzeniu w TYM miejscu.

Kreator 2.0

Do obecnych typów produktowych (standard, kalendarze, długopisy, kubki), które zmieniają scenariusz postępowania kreatora, dojdą kolejne tj. foto-album, etykiety / naklejki). Pracujemy również nad stworzeniem “White Label” kreatora. Ta wersja trafi na systemy Klientów w II kwartale roku 2021.

Start prac: Luty 2021
Przewidziane zakończenie: kwiecień 2021

Moduł Rozszerzeń

Duże zmiany zajdą w procesie obsługi rozszerzeń i wtyczek w IwarePrint.
Moduł rozszerzeń w iP, czyli inaczej dodatkowe integracje między IwarePrint a innymi zewnętrznymi programami czeka również sporo zmian. Aktualnie w iP posiadamy integracje z : PayU, PayPal, Sofort, DotPay, TrustPaid, UPS, DHL, GLS, DPD, Paczkomaty, PlaneUpload, Wfirma, Ifirma, Fakturownia, Google Merchant, FreshMail. Część z nich jest płatna (opłaty jednorazowe), część bezpłatna. Po wprowadzeniu zmian, dla niektórych nowych integracji, które wprowadzamy do systemu (jak np Integracja z Allegro) wprowadzimy system opłat miesięcznych, abonamentowych – pod egidą właśnie Modułu Rozszerzeń.

Start prac: Grudzień 2020
Przewidziane zakończenie: luty 2021

Kogo obejmą zmiany?

Wszystkich. Zmiany obejmować będą zarówno obecnych jak i przyszłych Klientów iP. W naszych działaniach globalnych, nic się nie zmienia. W dalszym ciągu rozwijamy jedno narzędzie, jedną wersję naszego systemu IwarePrint.

A w tak zwanym międzyczasie

Jeśli zamierzacie – mocnym akcentem rozpocząć rok i uruchomić IwarePrint do testów jeszcze dziś – zapraszamy. Można to zrobić w każdej chwili na stronie https://creator.iwareprint.pl/ Jeśli chcecie wcześniej spokojnie porozmawiać, przedstawić nam swoje potrzeby, wtedy, najlepiej, zarezerwować spotkanie z naszymi Przedstawicielami w kalendarzu spotkań iP. Podczas 75 minutowego spotkania on-line ustalimy Wasze potrzeby i plan prac wdrożeniowych. Całkiem przy okazji, będziecie mogli śledzić zmiany systemowe, o których piszemy w tym artykule.
Jeśli jesteś naszym Klientem abonamentowym, spodziewaj się wzmożonego kontaktu z naszej strony w pierwszym kwartale roku 2021 i dużo porządków systemowych.

Dla jednych i drugich, w cyklicznych artykułach na naszym blogu, będziemy przybliżać do nowej odsłony IwarePrint.

Na sam koniec, korzystając z prawa “pierwszego noworocznego artykułu”, życzymy Wam dużo pomyślności w Nowym Roku.

Do usłyszenia

#team IwarePrint

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)