Blog

Jak zarzadzać produkcją drukarni w systemie IwarePrint

Opublikowano 04 października 2021

Sprawne zarządzanie produkcją to temat szalenie ważny zwłaszcza dla drukarni lub agencji, które obsługują rozbudowane procesy produkcyjne. W niniejszym artykule przybliżymy Państwu jakie możliwości daje Moduł Produkcja oraz jakie są jego główne funkcjonalności.

Zarządzanie produkcją

Moduł Produkcja jest to specjalne narzędzie dedykowane głównie dla drukarni, które szukają zaawansowanego systemu do nadzoru nad zleceniami i pracownikami. Dzięki temu modułowi zyskują Państwo pełną kontrolę nad całym przebiegiem realizacji zamówienia. Główną zaletą tego modułu jest możliwość tworzenia dowolnej ilości statusów i pod-statusów produkcyjnych, odpowiadających poszczególnym procesom w drukarni. Dodatkowo istnieje możliwość dostosowania procesu produkcji pod konkretne produkty. Ale co to tak naprawdę oznacza?

Moduł ten pozwala na dodawanie głównych statusów takich jak: druk cyfrowy, druk offsetowy, gilotyna czy kontrola jakości. Dodatkowo możemy tworzyć tzw. pod-statusy, które dotyczą procesów produkcyjnych bezpośrednio związanych z wytwarzaniem konkretnych produktów np. foliowanie, oczkowanie czy falcowanie. Dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć indywidualne scenariusze produkcyjne dla oferowanych produktów. Przykładowo proces produkcji banerów reklamowych może wyglądać następująco: Druk cyfrowy > Zgrzewanie > Oczkowanie > Kontrola jakości a dla wizytówek będzie to np.: Druk offsetowy > Gilotyna > Foliowanie > Kontrola jakości. Statusy produkcyjne to nie tylko procesy produkcyjne, mogą być stworzone pod maszyny jakimi dysponuje drukarnia.

System pozwala również na wykluczanie wybranych statusów produkcyjnych w momencie gdy spełnione zostaną określone warunki. Zbiory takich warunków możemy dowolnie definiować i za ich pomocą jeszcze precyzyjniej określać ścieżkę produkcyjną dla produktów wymagających indywidualnego podejścia.

Tworzenie dowolnej liczby kont pracowniczych

Kolejną bardzo ważną funkcją tego modułu, jest możliwość dodania do systemu kont pracowników. System pozwala na dodanie trzech rodzajów takich kont: Pracownik produkcji, Księgowa oraz Panel wysyłki. System pozwala dowolnie przydzielać dostęp określonym pracownikom do wybranych funkcji systemu np. można wybrać sekcje które dany pracownik może przeglądać i w których może wprowadzać zmiany.
Dodatkowo mogą Państwo ukryć wyświetlanie cen w zleceniach i zamówieniach dla pracowników produkcji. Jest opcja zastosowania takiego ograniczenia zarówno globalnie dla wszystkich pracowników lub indywidualnie dla każdego z osobna.

Można przypisywać pracowników do dowolnych statusów produkcyjnych dotyczących zarówno procesów jak i maszyn.

Każdy pracownik po zalogowaniu ma dostęp do własnego widoku panelu wraz z uporządkowaną listą kolejnych zadań. System analizuje zajętość pracowników i sam przydziela zlecenia. Oczywiście można też ręcznie przydzielać wykonywanie prac poszczególnym operatorom. Jako administratorzy mają Państwo wgląd w ilość i czas wykonywanych zadań przez pracowników. Na zdjęciu poniżej prezentujemy wygląd listy zleceń z poziomu panelu pracownika. 

Za pomocą tej listy pracownicy mogą rozpoczynać i kończyć realizację kolejnych zleceń. Dodatkowo w przypadku gdy więcej niż jedna osoba jest przypisana do danego statusu produkcji i ktoś rozpoczął już realizację zlecenia, to pozostali operatorzy na swoich listach widzą stosowna informację. 

Kolejną funkcją jaką posiada Moduł Produkcja, która jest związana z kwestią pracowników i ułatwia zarządzanie całym  procesem jest dostęp do specjalnego panelu służącego do obsługi wysyłek. Dostęp do tego panelu można przydzielić dowolnemu pracownikowi. Jest to “królestwo paczek” dzięki któremu w jednym miejscu można wykonać czynności wysyłkowe takie jak generowanie etykiet czy oznaczanie które paczki zostały wysłane bez konieczności wchodzenia w szczegóły każdego zamówienia czy zlecenia.

Jest jeszcze jeden typ pracownika, który posiada własny specjalny panel a mianowicie Pracownik Księgowy. Dzięki temu widokowi w jednym miejscu mamy listę faktur do wystawienia. Z tego miejsca pracownik ma też wgląd w listę już wystawionych dokumentów, może edytować wygląd szablonu faktur oraz wygenerować zestawienie wszystkich faktur z danego przedziału czasu. Jak w przypadku wysyłek nie trzeba już wchodzić w szczegóły każdego zamówienia bo pracownik księgowy ma wszystko w jednym miejscu.

Rozbudowana karta technologiczna

Następną funkcjonalnością, która pomaga w zarządzaniu procesami produkcji w drukarni jest: Karta technologiczna.

Wygląd generowanej karty jest w pełni konfigurowalny. Mogą Państwo zamieścić w niej dowolny zestaw informacji takich jak: parametry druku, informacje o kliencie czy komentarze zarówno klienta jak i pracowników. Jeżeli w drukarni korzystacie z czytników kodów kreskowych lub QR to możecie umieścić takie kody przy każdym statusie na naszej karcie. Dzięki temu przejścia między etapami produkcyjnymi będą się odbywać bez konieczności logowania operatora do systemu. Na karcie automatycznie zapisuje się godzina rozpoczęcia realizacji zlecenia, godzina zakończenia oraz czas jaki był potrzebny do zakończenia danego etapu produkcji.

Stany magazynowe

Moduł Produkcja w systemie IwarePrint ma prosty mechanizm obsługi magazynów. Daje on możliwość utworzenia stanów magazynowych oraz ustawienia ostrzeżeń przy niskiej ilości towarów. Obsługa magazynu odbywa się za pomocą kalkulatorów Exel.

Podsumowując. Wymienione funkcjonalności to tylko wierzchołek góry lodowej. System IwarePrint posiada szereg narzędzi pozwalających na kompleksowe i sprawne zarządzanie produkcją.

Dużo zmian w samym module Produkcja czeka nas w wersji IwarePrint 3.0

Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o zmianach jakie planujemy w Produkcji 3.0 lub też interesuje Was temat zarządzania produkcją już teraz – zapraszamy do rezerwacji spotkań z naszymi przedstawicielami. Na spotkaniu pokażemy jak obsługiwać obecny Moduł. Przejdziemy przez konfigurację modułu, pokażemy jego działanie oraz zademonstrujemy nowości, które zagościły w module w ostatnim czasie. No i te, które planujemy w wersji 3.0

Rejestracja TUTAJ.

Marek Czubak
#team IwarePrint 

Tester IwarePrint z kilkuletnim doświadczeniem w branży drukarskiej

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)