Blog

Kreator w ekosystemie IwarePrint

Opublikowano 27 kwietnia 2022

Od dwóch lat rozwijamy w IwarePrint kreator online oparty na szablonach. Kreator pozwala na projektowanie i dopasowywanie zarówno prostych produktów poligraficznych (od wizytówek, przez zaproszenia, po billboardy), fotoobrazów, kalendarzy, albumów rodzinnych, puzzli a nawet gier planszowych. Jeśli specjalizujesz się w gadżetach reklamowych, ubraniach czy nawet klapkach z pewnością znajdziesz zastosowanie naszego narzędzia w swojej ofercie. Warto szerzej pochylić się nad tematem kreatora w ekosystemie IwarePrint z kilku powodów. Po pierwsze uruchomiliśmy nowy serwis WWW (chwalimy się). Po drugie przygotowaliśmy zupełnie nową Ofertę (dla dużych, małych i średnich). Po trzecie chcieliśmy poniekąd zwrócić uwagę, że nie musisz być drukarnią by mieć swoją własną drukarnię internetową. Wiedziałeś o tym?

Zajrzyj na nasz nowy Landing Page

Wartość dodana dla Twojego klienta

W czasach w których terminy realizacji i ceny za produkty wyśrubowane są do granic możliwości drukarnia lub agencja reklamowa, która chce zaistnieć na rynku e-commerce musi dostarczyć wartość dodaną. Wartością dodaną może być technologia, ciekawe produkty, perfekcyjna obsługa klienta czy też porządne narzędzie, które klient będzie potrafił obsłużyć w sposób intuicyjny i prosty. Nieskromnie powiem, że mamy na to rozwiązanie. 

Intuicyjny sklep znajdziesz w naszej ofercie IwarePrint 3.0 w połączeniu z Modułem Podzlecanie, który umożliwia działanie w modelu dropshippingowym z innymi drukarniami i innymi agencjami działającymi w IwarePrint. Wartość dodaną odnajdziesz również w Module Kreator, który współgra zarówno z Twoimi własnymi produktami, jak i w modelu dropshippingowym. Oczywiście nie jest tak, że wartości dodanych nie może być kilka. W tym konkretnym przypadku już widzę przynajmniej dwie (intuicyjny sklep, model dropshippingu), ale na potrzeby tego artykułu skupiam się na Kreatorze. 

Rozmawiam często z klientami, kontrahentami, nie każdy potrafi to zrozumieć w pierwszej chwili. W modelu dropshippingowym w IwarePrint nie musisz posiadać parku maszynowego. Nie musisz inwestować w rozbudowany park maszynowy by poszerzyć swoją ofertę produktową. Nie musisz być nawet drukarnią. Po prostu tworzysz Swoją własną drukarnię internetową. Jak to działa? Uruchamiasz u nas sklep on-line znajdujący się w bazowym IwarePrint 3.0 Dodatkowo rozbudowujesz system o nową funkcjonalność (dodatkowy moduł) tj. Moduł Podzlecanie, który umożliwia zaciąganie produktów na Twój sklep od innych drukarni czy też agencji reklamowych (jeśli interesuje Cię oferta gadżetów reklamowych) w czasie rzeczywistym (dodajesz własne marże) i rozpoczynasz sprzedaż (działasz w klasycznym dropie). Okej, jeśli mamy to – powróćmy do kreatorów.

Kreator – Must have dla klientów Twojej drukarni internetowej

Wartością dodaną dla Twojego klienta jest kreator, który jest podłączony pod te wszystkie produkty. Drukarnia od której produkty zaciągasz oraz będzie realizować produkcję i wysyłkę dla Twojego klienta w Twoim imieniu (na etykietach przewozowych występują tylko Wasze dane) ma pewność, że pliki stworzone w kreatorze spełniają wszelkie standardy przygotowania do druku. Wszystko działa sprawnie i w pełnym automacie.

Zajrzyj na stronę dot. Kreatora

Jak działa kreator zobaczysz na https://kreatorwydrukow.pl/

Produktów i projektów można tworzyć dowolną ilość. Produkty w systemie IwarePrint możesz stworzyć dowolnie. Jakie zaproponujesz na Twoim sklepie w połączeniu z kreatorami zależy od Ciebie. Chcesz mieć kreator włączony na wizytówkach, ale wyłączony na notesach spiralowanych? Ok. Chcesz mieć włączony na wszystkich produktach? Jak najbardziej, to też jest możliwe. Skąd taka pewność? Ponieważ tworzenie projektów graficznych jest ściśle powiązane z szablonami graficznymi. Szablony graficzne to bazowe szablony projektów. Klient już na etapie składania zamówienia może tworzyć indywidualne projekty graficzne do zamawianego produktu z użyciem właśnie Kreatora, z przygotowanych wcześniej szablonów graficznych. Ma też możliwość tworzenia projektu graficznego zupełnie od zera, z wykorzystaniem funkcji „Pusty Szablon”.

Klient drukarni decyduje samodzielnie czy chce stworzyć swój własny projekt czy też edytować te przygotowane indywidualnie przez drukarnie. Drukarnia może stworzyć tysiące kombinacji do edycji. Same szablony graficzne do projektów powstają w programie Adobe Photoshop (pliki PSD) lub Adobe InDesign (pliki IDML). Szablony do projektów każda drukarnia tworzy indywidualnie. Liczba szablonów, formatów jest nieskończona. Można pozostawić przy tym maksimum możliwości edytorskich swoim klientom lub też ograniczyć je do niezbędnego minimum. Klient tworząc projekt ma podgląd produktu w czasie rzeczywistym. Wizualizacja możliwa zarówno w 2D jak i 3D. Może korzystać z czcionek drukarni, może wgrywać własne autorskie. System informuje go min. o liniach cięcia, bezpieczeństwa, spadach.

Jaka wersja kreatora będzie odpowiednia dla Ciebie i Twojego klienta?

Przygotowaliśmy Ofertę na kreator w 3 różnych wersjach. BASIC, FULL i PRO. Szczegółową ofertę i różnicę w abonamencie znajdziesz na stronie : https://kreatorwydrukow.pl/

Twój klient zapewne wybrałby wersję FULL i PRO, ale to Ty wybierasz – ja tylko doprecyzuję w trzech zdaniach. Wersje różnią się od siebie znacząco. Jeśli potrzebujesz prosty kreator dla prostych wizytówek, zaproszeń, banerów – generalnie produktów, które nie muszą mieć wielu rozbudowanych funkcjonalności wydaje się, że wersja BASIC spełni Twoje potrzeby. Jeśli Twoje produkty są bardziej skomplikowane, preferujesz wizualizacje 3D, jeśli chcesz tworzyć foto-albumy, rozbudowane gadżety reklamowe, wymyślne produkty, chciałbyś by Twoje logo znajdowało się w kreatorze (zamiast naszego) – tutaj warto bardziej zwrócić uwagę na FULL i PRO. W wersji PRO i FULL nasz zespół pomaga w konfiguracji całego kreatora. Kreator trzeba przygotować do pracy. Warto o tym pamiętać. 

Kreator może mieć zupełnie inną ścieżkę postępowania dla Wizytówki (projekt + podgląd), inną ścieżkę dla Kalendarzy (wybór miesiąca początkowego), jeszcze inną dla Koszulek, Długopisów, Kubków. Pokazujemy to na naszej stronie. 

Zainteresowany by poznać więcej szczegółów?

Wypełnij formularz i zapisz się na spotkanie. Chętnie opowiemy o wszystkim. Formularz możesz wypełnić na naszej stronie WWW, zapisać na spotkanie możesz się bezpośrednio TUTAJ.

Kreator Opakowań – słowem wstępu i zakończenia

Warto na koniec wspomnieć, że posiadamy także Kreator Opakowań. Działający niezależnie, jako osobna licencja. Demo możliwości kreatora Opakowań udostępniamy podczas indywidualnych wideo prezentacji. Możliwy zakup Kreatora Opakowań tu akurat jest tylko w wersji opłaty jednorazowej.

Jeśli ten temat wydaje się być równie interesujący wystarczy na naszej stronie WWW wypełnić Formularz rejestracyjny i zaznaczyć, która z opcji interesuje Cię w pierwszej kolejności (Kreator w wersji Basic, FULL lub PRO) lub też Kreator Opakowań.

Miała wyjść krótka zapowiedź – wyszedł dłuższy materiał. Jeśli temat poruszany w artykule wydaje się być interesujący zapraszamy do kontaktu.

Do usłyszenia
Łukasz Głośny
#zespół IwarePrint

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)