Blog

Moduł Rozszerzeń w IwarePrint na przykładzie integracji z Allegro

Opublikowano 20 sierpnia 2021

IwarePrint to nie tylko podzlecanie, sprzedaż, produkcja czy preflight czy bazowy – e-commerce. To również łączenie mniej bądź bardziej popularnych, ale przede wszystkim – sprawdzonych rozwiązań z funkcjonalnościami bezpośrednio związanymi z działalnością w poligrafii i w reklamie.


Czym jest integracja

Integracja to połączenie systemu IwarePrint z wszelkiego rodzaju oprogramowaniami zewnętrznymi. Do takich integracji zaliczyć możemy np integracje z popularnymi bramkami płatniczymi, kurierami czy innymi systemami sprzedażowymi jak wspomniane w tytule artykułu Allegro. Taką integracją zewnętrzną może być również program stricte poligraficzny. Dla jednego z naszych Klientów integrowaliśmy IwarePrint z systemem Puzzle Flow do plików graficznych. Aktualnie dla innych naszych Klientów sprawdzamy możliwość integracji z programem do preflightu – Callas. Wszystkie te integracje grupujemy w IwarePrint pod hasłem Moduł Rozszerzeń.

Rozszerzenia

Moduł rozszerzeń w iP to zatem zestaw dodatkowych integracji między IwarePrint a innymi zewnętrznymi programami. Korzystanie z rozszerzeń i wtyczek w systemie IwarePrint pozwala znacznie zaoszczędzić czas i mieć rzeczywisty wpływ na sprawną obsługę zleceń. Ponadto w ramach Modułu Rozszerzeń przygotowaliśmy Aplikację Desktopową IwarePrint. Aplikacja nosi nazwę Ip-Sync.

W pierwszej interakcji  przygotowaliśmy bezpłatnie ip-Sync  do edycji plików excel bezpośrednio z komputera Klienta (desktop). Działa ona w taki sposób, że synchronizuje pliki excel z IwarePrint na komputer Klienta. Po zapisaniu zmian w dokumencie, program aktualizuje go na serwerze, znacznie ułatwiając i przyspieszając wprowadzanie zmian. Więcej informacji na ten temat znajduje się:
https://help.iwareprint.pl/nawigacja/aplikacja-dektopowa-ip-sync-excel/ .

Do korzystania z Ip-Sync dla edycji skórek graficznych wymagane jest posiadanie minimalnego Pakietu Wdrożeniowego. Jak działałaby ta aplikacja? Na dysk Klienta, pobierane będą pliki html, css, js szablonu (te które są edytowalne w panelu administracyjnym) i po wykryciu zmian, program synchronizujący wysyła je na serwer. Czyli zamiast edycji widoków przez nasz edytor w panelu administracyjnym, edytować się je  będzie bezpośrednio na swoim komputerze, używając własnego edytora jak np. WebStorm lub VSCode z możliwością używania kontroli wersji jak GIT. Jeśli znajdziemy zainteresowanych Klientów na rozwój iP – Sync dedykowanego edycji skórek graficznych, taką rozszerzoną wersję przygotujemy.


Aktualne integracje w IwarePrint

W celu korzystania z Modułu Rozszerzeń w IwarePrint wymagane jest posiadanie aktywnego Modułu E-commerce. Integracje z PayU, PayPal, DotPay, TrustPay, UPS, DHL, GLS, DPD, Paczkomaty, PlaneUpload, Google Translator są integracjami bezpłatnymi. Integracje dla Wfirma, Ifirma, Fakturowania, Google Merchant, FreshMail, Let’s Encrypt Certyfikat SSL wymagają posiadania minimalnego Pakietu Wdrożeniowego. Link do artykułu o Pakiecie Wdrożeniowym:

https://blog.iwareprint.pl/ogolne/pakiet-wdrozeniowy-w-iwareprint-3-0/

Na czym polega integracja z Allegro?

Połączenie systemu IwarePrint z Allegro.pl polega na obsłudze zamówień pochodzących z Allegro.pl. Połączenie systemu IwarePrint z Allegro.pl rozpoczyna się w momencie złożenia zamówienia przez klienta. Jest ono importowane bezpośrednio do systemu IwarePrint. Dzięki integracji mamy możliwość podpięcia konta sprzedażowego Allegro do systemu IwarePrint.  Mamy również możliwość automatycznego lub manualnego importu zamówień z Allegro bezpośrednio do systemu IwarePrint. Przy integracji z Allegro zmienia się również Widok zamówienia w samym panelu Administracyjnym. Możemy również decydować o tym czy chcemy,  żeby w zamówieniach z Allegro były wystawiane automatycznie faktury. Decydujemy również o generowaniu listów przewozowych do zamówień. Do samej integracji mamy możliwość podłączenia wielu kont Allegro. 

Całość kwestii technicznych znajdziecie pod linkiem:
https://help.iwareprint.pl/e-commerce/allegro-nowosc/


Allegro + Kreator

IwarePrint umożliwia połączenia Modułu Kreatora z rozszerzeniem Allegro. Przy wystawionych ofertach na allegro klienci mogą skorzystać z tworzenia projektu w kreatorze. Kupujący na Allegro otrzymają drogą mailową link do kreatora, w którym będą mogli stworzyć swój projekt od podstaw lub oprzeć się na jednym z udostępnionych szablonów.
Link przeniesie klienta do widoku wybrania szablonu. Tam może wybrać szablon, a po stworzeniu projektu ma możliwość jego zapisu.  Tym samym w systemie Iware do zamówienia będzie dołączony stworzony projekt.
Pozostałe szczegóły techniczne znaleźć można tutaj : https://help.iwareprint.pl/kreator-wydrukow/kreator-wydrukow-a-integracja-z-allegro/ 

Integracja z Allegro jest integracją płatną. Koszt takiej integracji to 290 zł netto. Płatność naliczana jest w cyklu miesięcznym. W ramach opłaty Klient otrzymuje dostęp do integracji + stałe wsparcie techniczne.
 

Podsumowując, rozszerzenia to dodatkowe narzędzia, usprawniające kluczowe procesy – począwszy od komunikacji, a kończąc na obsłudze dokumentacji i transakcji. Dotyczą one klientów niezależnie od formy współpracy (klient wdrożeniowy/ klient abonamentowy).

Warto z nich regularnie korzystać 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)