кет казино онлайн pin up
arrow back

Projety typograficzne (Photoshop)

uwaga
Uwaga!


Projekty typograficzne

 

Obecnie projekty drukowane składające się ze słów przedstawionych w różnych stylach czcionek są niezwykle popularne. Rozmiar, kolory i odstępy między elementami projektu mają tyle samo sensu, co rzeczywiste słowa i ich znaczenie. Poniższy obraz pokazuje, jak mogą wyglądać takie szablony wydruku.

Ta klasa wzorów nazywa się projektowaniem typograficznym i są one bardzo wrażliwe na długości używanych w nich ciągów tekstowych. Jeśli użytkownik zmieni długość elementu tekstowego podczas personalizowania szablonu, może to przesunąć układ projektu.

Znacznik <AST> został specjalnie zaprojektowany, aby zapobiec takim problemom w projektach typograficznych. Zwykłe warstwy tekstowe oznaczone <AST> nigdy nie zmieniają ich długości i wysokości, bez względu na tekst wpisany przez użytkownika w warstwie. Wpisany tekst jest automatycznie zmieniany w celu wypełnienia oryginalnej ramki granicznej.

Oznaczmy warstwy tekstowe w projekcie znacznikiem <AST>. Wynik wygląda następująco:

Teraz dostosujmy ten projekt w Kreatorze. Jak widać, projekt wygląda teraz spójnie – jest dostosowywany, ale układ jest zachowany.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Newsletter

Na bieżąco i z tematem pod reką.

    IwarePrint Code & Design
    Umów się na prezentację systemu
    Szybkie pytanie, szybka odpowiedź, szybki kontakt.
    +48 533 025 708 (w sprawach sprzedażowych)