Szablony produktów – dodawanie makiet do produktów. Wyświetlanie szablonów przy produkcie zależne jest od formatu. Np., jeśli dodamy szablon dla formatu 90×50 to będzie się on wyświetlał dla produktów z tym formatem, po wybraniu przez klienta formatu 90×50. Szablony wyświetlane dla danego produktu wybiera się w produkcie w zakładce Szablony.
Wskazówka! Wartości parametru format muszą być identyczne – bez dodatkowych spacji, czy innych znaków.
Statusy druku – tu konfigurujemy statusy dla etapów produkcyjnych. Opcja dostępna z modułem Produkcja.
Format druku – w tym miejscu możemy edytować i dodawać nowe formaty druku.
Rodzaje wysyłki – menu odpowiedzialne za definiowanie różnych opcji wysyłek dostępnych w serwisie.
Określimy tutaj nazwy wysyłek, cenę, widoczność dla klienta i rodzaj dostawy. Więcej na temat konfiguracji wysyłki w Definiowanie kosztów i rodzajów wysyłek w systemie. Typ udostępniony jest ważny dla ustawienia dostawy przesyłek z modułu Podzlecania. Po przypisaniu Tagu kuriera do danego rodzaju wysyłki, powoduje, że gdy klient wybierze dany rodzaj wysyłki, w systemie automatycznie zostanie przypisany kurier zgodnie z tagiem. Jeśli nie ma tagu dodanego do wybranego rodzaju wysyłki przez klienta, system losowo przypisze jeden z dostępnych kurierów.
Limity rodzajów wysyłki – możliwość dodania limitu do konkretnego rodzaju wysyłki. Daną metodę wysyłki można ograniczyć dla wybranej grupy kontrahentów i nakładu.
Koszty wysyłki – dodatkowe koszty wysyłki, naliczane niezależnie od Rodzaju wysyłki, w zależności od wagi zamówienia. Funkcja uzależniona jest od zdefiniowanej wagi produktu.
Ustawienia zamówień – definiowanie formatu oznaczeń zamówień. Przykładowy schemat nazwy to: {zamowienie.id}/{zlecenie.pozycja_w_zamowieniu}/{uzytkownik.id}/{produkt.id}-{partner}
Ustawienia handlowców – w tym miejscu możemy zdecydować czy klient ma być obsługiwany przez jednego handlowca czy wielu (dostępne z modułem Handlowca).
Dozwolone typy plików do zamówień – możliwość zdefiniowania formatu plików, które klienci będą mogli dołączać do zamówień.
Usuń stare pliki – menu do usuwania archiwalnych plików dołączonych do zamówień.
Zewnętrzny program do faktur – menu do integracji zewnętrznych programów do fakturowania za pomocą API. Do systemu może być podłączony tylko jeden program do obsługi księgowości.
Ustawienia faktur zbiorowych – tutaj możemy konfigurować faktury zbiorowe, zgodnie z typem (miesięczny lub tygodniowy) oraz według konkretnych grup klientów, które wcześniej stworzyliśmy.
Ważne! Funkcjonalność ta nie będzie działać, gdy włączona jest opcja automatycznego wystawiania faktur po zakończeniu zamówienia
Kurierzy – definiowanie przypisywania kuriera do zamówienia, w zależności od wagi zamówienia.
Inni kurierzy – dodanie do systemu kuriera niestandardowego, bez integracji. Dzięki temu można ręcznie wpisywać numery listów przewozowych do zamówień.
Powody reklamacji – definiowanie powodów reklamacji. Klient w swoim Panelu będzie miał możliwość wybrania ich w zamówieniach zakończonych i zareklamowania wadliwego produktu.
Mnożniki wyników produktów kalkulowanych – ustawianie mnożników tabeli za nakładami dla produktów kalkulowanych z nakładem wpisywanym ręcznie.
Modyfikatory realizacji – pozwalają na zmianę terminu realizacji dla konkretnej kombinacji parametrów.
Domyślne wartości parametrów produktów – możliwość ustawienia domyślnych wartości parametrów wybieranych z listy dla konkretnych produktów.
Wykluczenia statusów realizacji – ustalamy tutaj wykluczenie statusu druku dla produktu, a nawet dla konkretnych parametrów tego produktu. Dostępne wraz z modułem Produkcja.
Własne etykiety produktu – etykiety można ustawiać na produkt jak i parametry. Etykiety produktów umożliwiają dodanie dodatkowej informacji do zamówienia bazując na danej kombinacji parametrów
Kalkulatory dodatkowych kosztów i rabatów – możliwość dodania arkusza kalkulacyjnego do obliczenia dodatkowych kosztów i rabatów.
Szablon kart technologicznych – możliwość edycji szablonu kart technologicznych.
Przekierowania url – tu ustawisz przekierowania, np. linków w postaci www na bez www, lub http na https. Dozwolone jest stosowanie wildcard (*).
Mailing zdarzenia – wybór maili wysyłanych automatycznie dla danego zdarzenia.
Mailing – tworzenie maili automatycznych. Można w nich wykorzystywać kody systemowe, które wyświetlą informacje systemowe, np. status zlecenia, numer zamówienia, itp.
Ustawienia rabatów – możliwość ustawienia sposobu naliczania rabatów i przypisania grup do rabatów. Warto zapoznać się z artykułem na temat sumowania rabatów.
Modyfikatory uprawnień pracowników – pozwalają na ustawienie dodatkowych przywilejów uprawnień dla pracowników
Ustawienia płatności terminowych – możliwość przypisania klientom płatności terminowych i terminów tych płatności. Pomocny filmik.
Domeny – tworzenie i zarządzanie domenami. Przełączenie na własną domenę odbywa się przez przekierowanie rekordu A domeny na adres IP: 37.187.160.134, i dodanie docelowej domeny w systemie.
Główna drukarnia – ustawienia waluty, formatu waluty i nazwy hostu drukarni głównej. W tym menu można również wyeksportować plik z tłumaczeniem języka drukarni.
Drukarnie – zarządzanie drukarniami reselerskimi i udostępnianymi produktami. Dostępne wraz z modułem resellerskim.
Kopiuj dane – łatwe kopiowanie danych między drukarniami. Dostępne wraz z modułem resellerskim.
Języki – możliwość dodania tłumaczeń językowych. Dostępne wraz z modułem resellerskim.
Waluty – możliwość zdefiniowania walut dostępnych dla drukarni resellerskich. Dostępne wraz z modułem resellerskim.
Kraje – wybór krajów dostępnych w sprzedaży międzynarodowej. Wybrane kraje będą się wyświetlały w formularzu rejestracji klientów.
Formaty eksportu – możliwość konfiguracji formatów eksportu plików. Po dodaniu szablonu eksportu jest możliwy eksport Jednolitego Pliku Kontrolnego.
Dni wolne – w tym miejscu można zdefiniować dni wolne od pracy.
Dni wolne (standardowe) – ustawienia standardowych dni wolnych. Są one dodane automatycznie, wraz z uruchomieniem systemu.
Przypomnienie – możliwość ustawienia przypomnienia mailowego do danego typu zdarzenia.
API – dostęp do API iwarePRINT. Instrukcje dla programistów.
Szybka konfiguracja – dostępna również w górnej belce panelu administracyjnego.
Abonament – serwis w wersji darmowej ustawiony jest na 30 dni. Jest to czas na uruchomienie i zapoznanie się z serwisem, dopasowanie i wprowadzenie nowych produktów, wprowadzenie treści, własnej grafiki, podłączenie kurierów, płatności internetowych.
Po 30 dniach należy opłacić wybrane moduły, aby móc z nich korzystać.
W każdym momencie mogą Państwo dobrać moduły. System uwzględnia 30 dniowy bezpłatny okres użytkowania. Rozliczanie usług następuje za pomocą płatności PayU lub PayPal w systemie. Płatność następuje z góry za okres rozliczeniowy. Faktura będzie dostępna po wcześniejszym uzupełnieniu pól Dane do faktury i po opłaceniu wybranych modułów – zakładka Płatności.
Wszystkie kroki niezbędne opłacenia faktury wykonujemy w sekcji Ustawienia > Abonament. Opłacenie pierwszej faktury wygląda następująco:
UWAGA! Przed dokonaniem pierwszej płatności lub najpóźniej 1 dzień przed upływem okresu testowego należy wyłączyć moduły, z których nie zdecydują się Państwo korzystać.
Ustawienia podzlecania – w tym miejscu po aktywacji modułu podzlecania należy uzupełnić dane tj. numer telefonu, adres @ do kontaktu oraz nazwę Twojej drukarni.
Ustawienia – znajdziesz tu podstawowe ustawienia Twojego serwisu.
UWAGA! Poprawna konfiguracja jest m.in. niezbędna do tego, aby klienci otrzymywali emaile automatyczne oraz aby poczta nie trafiała do folderu SPAM.
Podzlecenie uproszczone – dodajemy tutaj adres mailowy oraz nazwę podwykonawcy. Na podany adres będzie wychodziła informacja o podzlecaniu. Podzlecanie uproszczone
Podzlecenie uproszczone – ustawienia – jest to miejsce, w którym przypisujemy do danego przez nas podwykonawcę do produktów, które chcemy podzlecić. Ważne, by po dopasowaniu podwykonawcy do produktów kliknąć Zapisz, które znajduje się pod listą produktów.
Rozszerzenia – znajdziemy tutaj wszystkie dostępne rozszerzenia np. PlaneUpload, DotPay, furgonetka.pl, ifirma.